Використання пінополістиролу як ізоляційного матеріалу.

Термомодернізація або теплова модернізація  - це сукупність заходів, які збільшують енергоефективність будівлі: від проведення енергоаудиту до модернізації інженерних систем і утеплення.


 Постійне зростання комунальних тарифів сильно б'є по бюджету багатьох українських сімей.  Ця ситуація проявила одну з основних причин проблеми - неефективне і надмірне енергоспоживання.  Оскільки традиційно енергоносії для України були недорогими, раніше параметри енергоспоживання будинків не були в центрі уваги ні забудовників, ні мешканців.  Зараз вже стало ясно, що високі ціни на опалення та гаряче водопостачання, а також тенденція до їх зростання будуть зберігатися.

Посилення вимог, що пред'являються до теплозахисту будівель, обумовлює повсюдне використання у будівництві різних теплоізоляційних матеріалів. Одним з традиційних утеплювачів є беспрессовый пінополістирол. Нині в Європі більше 60% усього вироблюваного пінополістиролу використовується для цілей теплоізоляції. Пінополістирол, завдяки своїм властивостям, забезпечує необхідні теплотехнічні характеристики об'єктів, що будуються або реконструюються. Матеріал на 98 % складається з повітря - кращого природного теплоизолятора. Пінополістирол стійкий до дії розчинів кислот і лугів, спиртів. Інертний по відношенню до неорганічних будівельних матеріалів - бетону, вапна, цементу, піску та ін. Розкладається органічними розчинниками, смолами, бітумними розчинами. Однією з основних переваг пінополістиролу є здатність нести відносно високе механічне навантаження при мінімальній щільності. Це значною мірою визначає можливості його використання у будівництві. Останнім часом особливе значення придбаває використання пінополістиролу як внутрішню теплоізоляцію при виготовленні тришарових панелей для великопанельного житлового будівництва, а також при монолітному будівництві. Особливо слід підкреслити можливість використання пінополістиролу, який завдяки низькій середній щільності практично не змінює навантаження на несні конструкції і фундамент, для реконструкції старих будинків.